fbpx

CP150

Semakin Hampir

Berada pada landasan terbaik untuk merangkul gelaran kelas premier Cub Prix buat pertama kali bagi dirinya.

CP125

Rangka Strategi

Turun sebagai pelumba 'underdog' tidak menghalang beliau untuk bersaing dengan pelumba senior sekaligus memenangi perlumbaan.

Wira KBS

Rebut Gelaran

Cuba untuk tidak melakukan kesilapan sekaligus mencapai hasrat untuk merebut takhta kejuaraan Wira KBS dengan baki dua pusingan lagi.

PETRONAS Sprinta Pro-Am Cup

Pencetus Minat

Bermula sebagai penyokong sambil menemani abang saudara berlumba, kini mereka beraksi dalam kategori yang sama.

Kejuaraan PETRONAS Malaysian Cub Prix 2023

Pusingan 9 / 21-22 Oktober 2023 / Kompleks Sukan Permotoran Tangkak
Tangkak Mungkin Jadi Penentu Kejuaraan

Cub Prix akan bertandang ke Kompleks Sukan Permotoran Tangkak bagi cabaran Pusingan 9 setelah selesai persaingan yang berlangsung di Bandar Medini Iskandar pada pusingan yang lalu. Ini merupakan kali pertama litar ini menjadi tuan rumah pada pusingan penentuan kejuaraan.

Berdasarkan kedudukan semasa, pendahulu keseluruhan dua kategori teratas mempunyai peluang untuk dinobatkan sebagai juara keseluruhan Cub Prix edisi ke-30.

Saingan CP150 menyaksikan Md Akid Aziz mempunyai peluang cerah untuk dinobatkan sebagai juara keseluruhan dengan baki satu lagi pusingan. Beliau hanya perlu  menamatkan perlumbaan di hadapan pencabar-pencabar terdekat beliau.

Kategori CP125 pula perebutan takhta kejuaraan sesama rakan sepasukan, iaitu Md Khairi Asyraf Mahmood dan Md Shafiq Ezzariq Saiful Nizam. Khairi, pelumba asal Johor ini berpeluang meraikan kejayaan di hadapan penyokong sendiri jika memenangi perlumbaan dan mengharapkan Shafiq untuk menamatkan perlumbaan di tempat ketiga dan ke bawah.

Adakah Juara Keseluruhan Cub Prix edisi ke-30 ini akan ditentukan di sini?

Jangan lupa untuk hadir menyaksikan penentuan ini yang akan berlangsung pada 21-22 Oktober nanti.

Masuk adalah percuma! 

Info Litar

KOMPLEKS SUKAN PERMOTORAN TANGKAK

Litar sepanjang 1.025 kilometer milik KBS yang siap pada penghujung 2016 ini memiliki keseimbangan dari segi kelajuan dan kemahiran teknikal serta bersesuaian dengan penganjuran sukan permotoran tempatan termasuk Kejuaraan Cub Prix Malaysia.

Litar ini mempunyai laluan lurus terpanjang sejauh 290 meter dan mempunyai tujuh selekoh kiri serta dua selekoh kanan dengan laluan melawan arah jam akan digunakan untuk perlumbaan Kejuaraan Cub Prix Malaysia.

 

SUSUN ATUR LITAR

Panjang1.025km
Bilangan Laluan Lurus9
Jumlah Selekoh9
Laluan Lurus Terpanjang275m
Laluan Lurus Terpendek20m
Bilangan Selekoh Kanan2
Bilangan Selekoh Kiri7
Lebar Maksimum11.3m
Lebar Minimum7.9m

Rekod Catatan
Masa Terpantas

akid

43.079s

CP150

Md Akid Aziz

17 September 2022

CP12545.653s
Wira KBS46.416s
PETRONAS Sprinta Pro-Am Cup47.426s
Honda Dash 125 Challenge49.981s
Yamaha PETRONAS Super Series50.626s
AEON Credit Service Yamaha 135LC Tekhne Challenge

[ Info Perlumbaan ]

SENARAI PELUMBA

KUMPULAN A

BilNoNamaNegeriJenteraPasukan
112Md Afizad SupaatSGRYAMAHAGIVI TEKHNE YAMAHA AHM MOTOR SPORTS
213Md Akid AzizKULYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA – CKJ RACING
317Md Haziq Md FairuesSGRYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA MAJU MOTOR
420Azroy Hakeem AnuarSGRHONDAHONDA YUZY ESTREMO TEAM
521Md Iqbal Amri Abdul MalekSGRYAMAHAGIVI TEKHNE YAMAHA AHM MOTOR SPORTS
622Md Shafiq RasolMLKYAMAHAONEXOX TKKR RACING TEAM
732Md Helmi AzmanSGRHONDASCK HONDA RACING TEAM
838Md Idil Fitri MahadiSGRYAMAHAJETRON YAMAHA YYPANG RACING TEAM
952Md Harith Farhan BaharinTRGYAMAHATOBAKI CILIK RACING
1063Md Idlan Haqimi RaduanNSNHONDAHONDA YUZY ESTREMO TEAM
1181Md Adib RosleySGRHONDAIDEMITSU HONDA YAM RACING
1287Nazirul Izzat Md BahauddinMLKYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA MAJU MOTOR
1392Md Muzakkir MohamedSGRYAMAHAONEXOX TKKR RACING TEAM

 

KUMPULAN B

BilNoNamaNegeriJenteraPasukan
115Md Faiz Zekri SabriPNGYAMAHAGIVI TEKHNE YAMAHA AHM MOTOR SPORTS
218Tengku Amirul HaffirudinTRGYAMAHAJETRON YAMAHA YYPANG RACING TEAM
324Md Izam Ikmal IzamliKULHONDASCK HONDA RACING TEAM
427Kasma Daniel KasmayudinJHRYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA MAJU MOTOR
528Md Sharul Ezwan M SharilJHRYAMAHAJETRON YAMAHA YYPANG RACING TEAM
631Md Norhakim M NorhafizullahKTNYAMAHAONEXOX TKKR RACING TEAM
750Ahmad Afif AmranTRGYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA – CKJ RACING
856Md Qhuwarismi Md NasirPNGYAMAHATOBAKI CILIK RACING
961Shahrol Syazras Shahrol YuzySGRHONDAHONDA YUZY ESTREMO TEAM
1069Md Farid Hakimi Farid SezliSGRHONDAIDEMITSU HONDA YAM RACING
1194Md Syafiq Nazrul AbdullahPRKHONDAIDEMITSU HONDA YAM RACING
1299Md Afizi SupaatSGRYAMAHATOBAKI CILIK RACING

KUMPULAN A

BilNoNamaNegeriJenteraPasukan
111Md Alif Ashraf TahiruddinKULYAMAHA 
217Rahimi Nabil RazuTRGYAMAHA 
320Aisy Izz Hafiy Hairul HafizSGRYAMAHA 
421Md Irfan Haykhal AmidiPHGHONDABAD LAB HONDA KC RACING
526Danial JohanKULYAMAHAONEXOX TKKR RACING TEAM
631Md Syamil Amsyar M IffendePNGYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA – 31 RACING
736Md Syafiq RosliPRKYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA MAJU MOTOR
839Md Aiman AzmanKULHONDAHONDA AFB TECH RACING
953Ahmad Syukran Aizat Md YusoffTRGYAMAHATEKHNE YAMAHA
1058Md Khairi Asyraf MahmoodJHRYAMAHAJETRON YAMAHA YYPANG RACING TEAM
1163Md Amirul Ariff MusaJHRHONDASCK HONDA RACING TEAM
1278Md Haziq Md HamdanSGRHONDACASTROL POWER1 ULTIMATE HONDA RACING TEAM
1381Md Adie Putra SukarnoMLKYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA MAJU MOTOR

 

KUMPULAN B

BilNoNamaNegeriJenteraPasukan
115Md Aiman TahiruddinKULYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA – CKJ RACING
223Md Syafiq Asyraf M Zam ZamJHRYAMAHA 
324Md Hafiza RofaTRGYAMAHAONEXOX TKKR RACING TEAM
430Md Shahzul Naim RazaliSGRHONDABAD LAB HONDA KC RACING
532Md Aliff Danial M AsriJHRYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA MAJU MOTOR
633Md Adam Haikal JaharJHRYAMAHAPETRONAS SPRINTA YAMAHA – 31 RACING
741Md Loqman Nur Hakim WaziPRKHONDACASTROL POWER1 ULTIMATE HONDA RACING TEAM
848Md Shafiq Ezzariq Saiful NizamSGRYAMAHAJETRON YAMAHA YYPANG RACING TEAM
951Ahmad Darwisy Ahmad SahirJHRHONDACASTROL POWER1 ULTIMATE HONDA RACING TEAM
1066Md Aliff Aiman TumiranJHRYAMAHA 
1168Md Fareez Afeez Abd RahmanJHRYAMAHAJETRON YAMAHA YYPANG RACING TEAM
1286Md Harith Haziq ZamriSGRHONDAIDEMITSU HONDA YAM RACING
1388Md Haziq Hakimy KamaruddinJHRHONDAHONDA AFB TECH RACING
Bil No Nama Negeri Jentera Pasukan
1 13 Md Farish Iqmal Khayrul Elyas JHR HONDA BAD LAB HONDA KC RACING
2 15 Haidar Nur Akmal Mohd Zaki SGR HONDA HONDA AFB TECH RACING
3 16 Md Akif Abdullah PNG HONDA BAD LAB HONDA KC RACING
4 17 Emil Idzhar Ezuan SGR YAMAHA YAMAHA ESTREMO 27 RACING
5 19 Shahzureen Que Absyar Mohd Khairulnizam SGR YAMAHA TEKHNE YAMAHA
6 20 Adib Hareez Hazwat MLK HONDA BAD LAB HONDA KC RACING
7 22 Amrin Haziq Johan KUL HONDA AS25 HONDA RACING TEAM
8 25 Md Afiq Md Hamdan KUL HONDA AS25 HONDA RACING TEAM
9 27 Md Adib Arsyad Mohd Hisam JHR YAMAHA YAMAHA ESTREMO 27 RACING
10 29 Md Arzhan Hakim Mohd Johan SGR YAMAHA V- FIERTECH WIRAMUDA RACING
11 31 Amirun Haziq Johan KUL YAMAHA PETRONAS SPRINTA YAMAHA – 31 RACING
12 32 Md Al Syakir Zufayri M Al Amirul Zaki SGR YAMAHA PETRONAS SPRINTA YAMAHA – 31 RACING
13 33 Raiyan Khardanee M Sanusi PHG YAMAHA PETRONAS SPRINTA YAMAHA – 31 RACING
14 34 Md Syahmi Aiman Mohd Shafie NSN YAMAHA PETRONAS SPRINTA YAMAHA – 31 RACING
15 35 Ahmad Jebat Zulkarnain KUL YAMAHA JOND RACING TEAM
16 37 Ahmad Iqram Danish Ahmad Ghazali SGR YAMAHA YAMAHA ESTREMO 27 RACING
17 38 Danny Mikhail Khairul Fauzi KUL YAMAHA V- FIERTECH WIRAMUDA RACING
18 39 Md Fareeq Mohd Faizal PJY YAMAHA PETRONAS SPRINTA YAMAHA – 31 RACING
19 48 Md Farderin Iskandar PJY YAMAHA
20 52 Md Aiman Mohd Hafis KUL HONDA AS25 HONDA RACING TEAM
21 62 Md Irfan Danish Mohd Afran SGR YAMAHA
22 77 Md Luthfi Shah Narizman SGR YAMAHA BROTHERS 7 TECH RACING
23 78 Md Adib Hakim Nazri JHR YAMAHA BROTHERS 7 TECH RACING
24 81 Md Firdaus Effendy Suhaimi PRK HONDA AS25 HONDA RACING TEAM
Bil No Nama Negeri Jentera
1 5 Khairul Firdaus Kadzim KDH YAMAHA
2 10 Ma Woon Loon SGR YAMAHA
3 11 Md Syahmin Aiman Mahadi PHG YAMAHA
4 12 Anwar Adam M Sobani KTN YAMAHA
5 13 Md Harith Rosmaza KUL YAMAHA
6 15 Md Haziq Rosmaza KUL YAMAHA
7 18 Dzikri Iskandar Azhar KUL YAMAHA
8 22 Md NurTaufiq Roslan NSN YAMAHA
9 23 Md Syafiq Asyraf M Zam Zam JHR YAMAHA
10 25 Md Irfan Adenan PJY YAMAHA
11 27 Noorfakrul Adam Noorfarizal PNG YAMAHA
12 28 Md Faizol Ab Rahim NSN YAMAHA
13 30 Kamarun Abdul Karim PRK YAMAHA
14 31 Md Alaff Hairulnizan PNG YAMAHA
15 35 Ahmad Syamil Akmal Jamaludin SGR YAMAHA
16 36 Md Arash Firdaus SGR YAMAHA
17 39 Subhan Humam KUL YAMAHA
18 60 Md Danish Aiman Zamrul TRG YAMAHA
19 69 Nuraina Halisya Hamirudin SGR YAMAHA
20 71 Fawwaz Yasir KDH HONDA
21 74 Md Hanif Abdul Hameed PNG SYM
22 77 Ammar Yasir KDH HONDA
23 78 Md Shafiq Aiman Badrulkamal Adil PNG YAMAHA
24 89 Md Danish Fitri Aimizam NSN YAMAHA
Bil No Nama Negeri Jentera
1 2 Annas Saffe Mohd Shahrum JHR Honda Dash 125
2 3 Azran Rifqie Edanish Azhar MLK Honda Dash 125
3 4 Md Aiman Mohd Hafis KUL Honda Dash 125
4 5 Md Amir Asyraf Mohd Azman PRK Honda Dash 125
5 6 Md Aqil Anwar Abd Rahman SGR Honda Dash 125
6 8 Md Danish Abdullah JHR Honda Dash 125
7 9 Md Danish Hakimi Mahadi KDH Honda Dash 125
8 10 Md Ezzuwan Haqimi Abdullah NSN Honda Dash 125
9 12 Md Zulfahrin Zulhisham SGR Honda Dash 125
10 13 Md Naquibul Afham Iruan JHR Honda Dash 125
11 14 Md Nazrul Hafiz Mohd Nazir JHR Honda Dash 125
12 15 Md Shazrilee Pattelee SBH Honda Dash 125
13 16 Md Naqib Rifqi Zulhelmi PNG Honda Dash 125
14 18 Raja Nazreen Raja Aszuwan PRK Honda Dash 125
15 19 Md Asrul Danial KUL Honda Dash 125
16 20 Md Akif Abdullah PNG Honda Dash 125
Bil No Nama Negeri Jentera Pasukan
1 1 Md Aqid Nazran Azmi KTN LAGENDA 115s WEE ADVANCE RACING
2 2 Md Arrfan Ashraf TRG LAGENDA 115s YIAP LEE MOTOR RACING
3 3 Zakwan Anas Azizul Khairi SGR LAGENDA 115s BEN HUAT RACING
4 4 Shah Putra Mohamad Fadhil JHR LAGENDA 115s ENG HUAT RACING
5 5 Md Adam Shahzhriel SGR LAGENDA 115s KAPAR MOTORS RACING TEAM
6 6 Md Akid Shah Kherul Nisiam PNG LAGENDA 115s SUPER-RIDER
7 7 Adam Harraz Herman SGR LAGENDA 115s WELLY WORLD
8 8 Adam Ahmad Saidi KDH LAGENDA 115s DARMA
9 9 Shahzureen Que Absyar Mohd Khairulnizam SGR LAGENDA 115s P&U CYCLE RACING
10 10 Shakibdani Que Amsyar Mohd Khairulnizam SGR LAGENDA 115s CSL BROTHERS RACING TEAM
11 11 Md Afiq Syazanie Muhd Zaini KUL LAGENDA 115s TEAM SENG MOTORS RACING
12 12 Md Al Syafiq Muhd Al Amirul Zaki SGR LAGENDA 115s TK WONG RACING TEAM
13 13 Ahmad Harith Ikhwan Ahmad Mulana SRW LAGENDA 115s WUWAY
14 14 Nuzzul Ady Muhammad Sudin PHG LAGENDA 115s SUPER RACING
15 15 Md Darwish Amsyar Muhd Ridzwan KDH LAGENDA 115s KOK HWA
16 16 Md Syahmi Aiman Mohd Shafie NSN LAGENDA 115s OE JAYA RACING
17 17 Md Irfan Zafri Sardi Mohd Adam PNG LAGENDA 115s LKT RACING
18 18 Md Asfarifqi Mohd Aswan NSN LAGENDA 115s BAN HWA MOTORSPORTS
19 19 Md Fareeq Mohd Faizal PJY LAGENDA 115s ANN SENG RACING TEAM
20 20 Allyman Sharul Shadafi SGR LAGENDA 115s BAM RACING TEAM
21 21 Md Shah Putra Shahrizan NSN LAGENDA 115s TBS RACING
22 22 Md Hakimi Mohd Razif MLK LAGENDA 115s MH RACING
23 23 Angella Wong Ann Qi NSN LAGENDA 115s ENG LUM MOTOR
24 24 Nur Anisha Muhd Zaini PRK LAGENDA 115s ALL BIKES
Bil No Nama Negeri Jentera Pasukan
1 1 Md Zamir Asyraf KUL YAMAHA 135LC SOON HUAT SENG BROTHERS
2 2 Md Farish Md Farouk SGR YAMAHA 135LC SSL JOHOR RACING TEAM
3 4 Sani Irfan Safrizan JHR YAMAHA 135LC NS1 RACING
4 5 Md Syaridzman Rosli PRK YAMAHA 135LC CHAI KEN
5 6 Md Yusdaniel Haqim NSN YAMAHA 135LC E-ONE RACING
6 7 Md Farhin Benjamin PHG YAMAHA 135LC HK MOTOR
7 8 Hezriq Shah Mohamad SGR YAMAHA 135LC POH SHUN
8 9 Md Haris Effendy SGR YAMAHA 135LC KHM SHAH ALAM
9 10 Md Farderin Iskandar PJY YAMAHA 135LC CERIA RIDER
10 11 Adam Mukhris Shahrom JHR YAMAHA 135LC KBSHM
11 12 Aqeel Danish Zaiermanhady PNG YAMAHA 135LC PD BAN HIN RACING TEAM
12 13 Md Danish Ramlan JHR YAMAHA 135LC XYH RACING PROJECT
13 14 Md Hazim Badrol Hisham MLK YAMAHA 135LC WEE PLUS MOTOR
14 15 Md Nazmie Haikal KTN YAMAHA 135LC UMTC TEAM GEMUK
15 16 Nur Dini Uzma Abdullah MLK YAMAHA 135LC KMB PENANG
16 17 Tan Jing Hao NSN YAMAHA 135LC KAVIN MOTOR
17 18 Md Hazziq Taufik PJY YAMAHA 135LC KS MOTOR RACING
18 19 Md Shafiq Haikal Abdul Hafiz NSN YAMAHA 135LC CHUNG SENG MOTOR
19 20 Zul Akram Zulhazam KTN YAMAHA 135LC PJ WONG MOTOR
20 21 Md Nabil Najmi Abdullah MLK YAMAHA 135LC AKJB
21 22 Md Fikri Tri Anza JHR YAMAHA 135LC HH BIKERS RACING
22 23 Haziq Syahmi Jefry PNG YAMAHA 135LC HEAP HING RACING TEAM
23 24 Ahmad Shakir Abdullah NSN YAMAHA 135LC SGH MOTORSPORT
24 26 Nabil Abd Rahman JHR YAMAHA 135LC K-SENG MOTOR RACING

JADUAL PERLUMBAAN

MASAKATEGORISESI
08.50CP150 (A)Latihan Bebas
09.15CP150 (B)Latihan Bebas
09.40CP125 (A)Latihan Bebas 1
10.05CP125 (B)Latihan Bebas 1
10.30Wira KBSLatihan Bebas 1
10.50PETRONAS Sprinta Pro Am CupLatihan Bebas
11.10AEON Credit Service Yamaha 135LC Tekhne ChallengeLatihan Bebas
11.30Honda Dash 125 ChallengeLatihan Bebas
11.50Yamaha PETRONAS Super SeriesLatihan Bebas
12.10CP150 (A)Kelayakan 1
12.35 CP150 (B)Kelayakan 1
12.50Rehat
13.30Wira KBSLatihan Bebas 2
13.50CP125 (A)Latihan Bebas 2
14.15CP125 (B)Latihan Bebas 2
14.40PETRONAS Sprinta Pro Am CupKelayakan
15.00CP150 (A)Kelayakan 2
15.25CP150 (B)Kelayakan 2
15.50Wira KBSKelayakan
16.15CP125 (A)Kelayakan
16.35CP125 (B)Kelayakan
16.55AEON Credit Service Yamaha 135LC Tekhne ChallengeKelayakan
17.15Honda Dash 125 ChallengeKelayakan
17.35Yamaha PETRONAS Super SeriesKelayakan
MASAKATEGORISESI
08.30CP125 (A)Warm Up
08.50CP125 (B)Warm Up
09.10CP150 (TOP 24 ONLY)Warm Up
09.30AEON Credit Service Yamaha 135LC Tekhne ChallengeWarm Up
09.50PETRONAS Sprinta Pro Am CupSaringan – 8 Pusingan
10.10Wira KBSWarm Up
10.30Honda Dash 125 ChallengeWarm Up
10.50Yamaha PETRONAS Super SeriesWarm Up
11.10CP125 (Combined A & B P11-P24)Shoot Out 1 (Grid P21-P24)
11.30CP125 (Top 5 Group A & B)Shoot Out 2  (Grid P1-P10)
11.45CP150 (Combined Top 10 Qualifiying)Super Pole by RK
12.25 AEON Credit Service Yamaha 135LC Tekhne ChallengeFinal – 10 Pusingan
12.45PETRONAS Sprinta Pro Am CupFinal – 10 Pusingan
 Rehat
14.05Honda Dash 125 ChallengeFinal – 10 Pusingan
14.30Yamaha PETRONAS Super SeriesFinal – 10 Pusingan
15.00Wira KBSFinal – 12 Pusingan
15.30CP125Final – 15 Pusingan
16.10 CP150Final – 20 Pusingan

Imbasan Pusingan Lalu

Md Akid Aziz kini berada pada landasan terbaik untuk dinobatkan sebagai Juara Keseluruhan CP150 apabila mencatat kemenangan kedua peribadi musim ini. Kemenangan di Bandar Medini Iskandar itu meletakkan beliau 31 mata meninggalkan pencabar lain. Azroy Hakeem Anuar yang terlepas perlumbaan Pusingan 7 cuba merapatkan jurang menamatkan perlumbaan di tempat kedua. Md Iqbal Amri Abdul Malek melangkah ke podium buat pertama kali musim ini apabila menduduki tempat ketiga.
 
Dominasi Jetron Yamaha YYPang Racing Team dalam kelas CP125 ternyata sukar digugat apabila mereka sekali lagi merekod kemenangan 1-2 melalui Md Khairi Asyraf Mahmood dan Md Fareez Afeez Abd Rahman. Kemenangan Khairi pada kali ini meletakkan beliau 17 mata di depan pencabar yang lain. Ahmad Syukran Aizat Md Yusoff pula mencatat podium bersama pasukan baharunya, Tekhne Yamaha.
 
Perebutan takhta Wira KBS nampaknya semakin sengit apabila Md Farish Iqmal Khayrul Elyas terus merapatkan jurang perbezaan dengan pendahulu keseluruhan. Beliau melakar kemenangan peribadi kedua pada musim ini untuk berada hanya 4 mata di belakang pendahulu, Amirun Haziq Johan yang menamatkan perlumbaan di tempat yang kedua. Ahmad Iqram Danish Ahmad Ghazali pula meneruskan rentak konsisten untuk turut berada di podium bagi mengekalkan kedudukan di tempat ketiga keseluruhan.
 
Md Syafiq Asyraf Md Zam Zam muncul pemenang perlumbaan akhir kategori PETRONAS Sprinta Pro-Am Cup pada Pusingan 8 yang lalu manakala Md Haziq Rosmaza berada di tempat kedua. Persembahan luarbiasa pendahulu semasa, Md Arash Firdaus berjaya meletakkan diri beliau di podium walaupun bermula di petak ke-21 akibat gagal menamatkan sesi saringan pada sebelah pagi. Ia tidak menjadi penghalang buat Arash untuk bangkit pada perlumbaan akhir untuk mengejar sekaligus bersaing dengan kelompok hadapan. Arash yang sebelum ini hanya mendahului dengan 1 mata berhasil menambah jurang perbezaan itu kini dengan 6 mata.
 
Md Akif Abdullah terus selesa sebagai pendahulu keseluruhan Honda Dash 125 Challenge setelah merangkul kemenangan keempat musim ini. Terkini beliau memenangi perlumbaan Pusingan 8 sekaligus membolehkan beliau kini mendahului dengan 153 mata, 25 mata perbezaan dengan pencabar terdekat.
 
Md Fareeq Md Faizal kini menjadi pendahulu keseluruhan Yamaha PETRONAS Super Series apabila berjaya memenangi perlumbaan di Bandar Medini Iskandar pada pusingan yang lalu. Walaupun bermula pada petak keempat beliau berjaya untuk memintas pelumba-pelumba di hadapan untuk memimpin perlumbaan hingga ke garisan penamat. Fareeq kini mengumpul 114 mata, 9 mata dihadapan pencabar terdekat.
 
Aqeel Danish Zaiermanhady semakin menghampiri takhta pendahulu AEON Credit Service Yamaha 135LC Tekhne Challenge setelah mencatat kemenangan hatrik. Kemenangan di Bandar Medini Iskandar dalam perlumbaan akhir Pusingan 8 yang lalu membolehkan beliau kini mengekori rapat pendahulu semasa dan hanya dibezakan dengan 1 mata.

CP150

Md Akid Aziz

PETRONAS Sprinta Yamaha – CKJ Racing

Keputusan Perlumbaan Akhir

KESELURUHAN

Md Akid Aziz

Kedudukan Semasa

PETRONAS Sprinta Yamaha – CKJ Racing

Kedudukan Semasa

CP125

Md Khairi Asyraf Mahmood

Jetron Yamaha YYPang Racing Team

Keputusan Perlumbaan Akhir

KESELURUHAN

Md Khairi Asyraf Mahmood

Kedudukan Semasa

Jetron Yamaha YYPang Racing Team

Kedudukan Semasa

Wira KBS

Md Farish Iqmal Khayrul Elyas

Bad Lab Honda KC Racing

Keputusan Perlumbaan Akhir

KESELURUHAN

Amirun Haziq Johan

Kedudukan Semasa

PETRONAS Sprinta Pro-Am Cup

Md Syafiq Asyraf Md Zam Zam

KESELURUHAN

Md Arash Firdaus

Kedudukan Semasa

Honda Dash 125 Challenge

Md Akif Abdullah

KESELURUHAN

Md Akif Abdullah

Kedudukan Semasa

Yamaha PETRONAS Super Series

Md Fareeq Md Faizal

KESELURUHAN

Md Fareeq Md Faizal 

Kedudukan Semasa

AEON Credit Service Yamaha 135LC Tekhne Challenge

Aqeel Danish Zaiermanhady

KESELURUHAN

Adam Mukhris Shahrom

Kedudukan Semasa

Cub Prix bukan sekadar perlumbaan

Beli & Menang

Beli Happy Bag dan berpeluang memenangi pelbagai hadiah termasuk sebuah motosikal!

Selain menyaksikan perlumbaan sengit secara langsung di litar, para pengunjung yang datang ke berpeluang untuk memenangi pelbagai hadiah menarik termasuk sebuah motosikal melalui cabutan bertuah Happy Bag. Pengunjung hanya perlu membeli Happy Bag dengan hanya RM65 untuk menyertai cabutan bertuah tersebut. Happy Bag tersebut mengandungi perlbagai barangan seperti baju T eskslusif Cub Prix.

 

MELAHIRKAN WIRA MALAYSIA MASA HADAPAN

TAHUN EXPERT NOVICE
1994 M. MEGANATHAN (SUZUKI) ALIZAN TAMBI (YAMAHA)
1995 M. MEGANATHAN (SUZUKI) CHOO CHEE HOONG (YAMAHA)
1996 WAZI ABDUL HAMID (SUZUKI) ABDUL HALIM ZAHID (YAMAHA)
1997 CHIA TUCK CHEONG (YAMAHA) ROSNIZAM MOHD NOOR (YAMAHA)
1998 MOHD FAISAL YAHYA (YAMAHA) ABD JABAR CHE MAT (YAMAHA)

TAHUN

EXPERT

NOVICE

YAMAHA 125Z

1999

M. MEGANATHAN (SUZUKI)

CHOO CHUEN HOONG (YAMAHA)

IRWAN ROSLI

2000

M. MEGANATHAN (SUZUKI)

MOHD HATTA TURIN (SUZUKI

ABD RAHIM SIDEK

2001

CHIA TUCK CHEONG (YAMAHA)

ABDUL RAHIM SIDEK (YAMAHA)

YAP CHEE LOONG

TAHUN

EXPERT

NOVICE

WIRA

YAMAHA 125Z

2002

AHMAD FUAD BAHARUDIN (YAMAHA)

YAP CHEE LOONG (YAMAHA)

MOHD SYAHNAS SHAHIDAN (YAMAHA)

MIOR ARIPIN MIOR ABD SALIM

2003

SHAHRUN NIZAM TAMIN (YAMAHA)

MOHD SYAHNAS SHAHIDAN (YAMAHA)

MOHD FIRDAUS MANAN (YAMAHA)

SAFRIZAN BUANG

YEAR

EXPERT

NOVICE

WIRA

YAMAHA NOUVO CHALLENGE

2004

K. SIVANESAN (YAMAHA)

MOHD YUSRI IBRAHIM (YAMAHA)

MOHD ZAMRI BABA (YAMAHA)

MOHD NAZIM ABD LATIP

TAHUN

EXPERT

NOVICE

WIRA

YAMAHA NOUVO CHALLENGE

MODENAS KRISTAR CHALLENGE

2005

NORIZMAN ISMAIL (YAMAHA)

MOHD ZANARDI AZAHAR (YAMAHA)

MOHD ISKANDAR RADUAN (YAMAHA)

ELLY IDZLIAIKMAL ILIAS

SHARIL SALLEH

TAHUN

EXPERT

NOVICE

WIRA

YAMAHA 135LC CHALLENGE

MZ MANTIZZ 125 CHALLENGE

2006

MOHD SUHADI ALI RAHMAT (YAMAHA)

MOHD ZAMRI BABA (YAMAHA)

RIDWAN BAKRI (YAMAHA)

ELLY IDZLIANIZAR ILIAS

MAHADHIR RADUAN

TAHUN

EXPERT

NOVICE

WIRA

HONDA WAVE 125-S CHALLENGE

YAMAHA GIVI CUP

MZ MANTIZZ 125 CHALLENGE

JUNIOR GP RACING DREAM

2007

AHMAD FAZLI SHAM (YAMAHA)

MOHD AFFENDI ROSLI (YAMAHA)

MOHD EMIR FIRDAUS HASAN (YAMAHA)

AZLAN SHAH SAIDUN HARDI

MOHD AZWAN MOHD RIDWAN

SYUHAIMI MAN

MOHD ROZALIMAN ZAKARIA

TAHUN

EXPERT

NOVICE

WIRA

HONDA WAVE 125-S CHALLENGE

YAMAHA GIVI CUP

2008

AHMAD FAZLI SHAM (YAMAHA)

ABDUL MUHAIMIN ROSLAN (YAMAHA)

ZAIDY MOHD ZAIFAIZAL (YAMAHA)

MOHD TAUFIQ ROSLAN

MOHD ROZALIMAN ZAKARIA

TAHUN

EXPERT

NOVICE

WIRA

PRIVATEER

HONDA ICON CHALLENGE

YAMAHA 135LC CHALLENGE

2009

AHMAD FUAD BAHARUDIN (YAMAHA)

HAFIZH SYAHRIN ABDULLAH (YAMAHA)

MOHD AZHAR ABD JALIL (YAMAHA)

 

MOHD SYAWALLUDIN MOHD ZAKI

MOHD RAMDAN MOHD ROSLI

TAHUN

CP130

CP115

WIRA

PRIVATEER

HONDA ICON CHALLENGE

YAMAHA 135LC CUP

2010

HAFIZH SYAHRIN ABDULLAH (YAMAHA)

MOHD RAMDAN MOHD ROSLI (YAMAHA)

MOHD ADIB ROSLEY (YAMAHA)

 

MOHD HAFIZUDDIN AZAHAR

TENGKU AMIRUL HAFFIRUDDIN

TAHUN

CP130

CP115

WIRA

PRIVATEER

HONDA WAVE JUNIOR CHALLENGE

YAMAHA EGO LC PETRONAS CUP

2011

NORIZMAN ISMAIL (HONDA)

SHAHRIL IZZUWAN MOHD NOOR (YAMAHA)

ZULSYAFIZ ROSLI (YAMAHA)

WAZIR ABD RAZAK

MOHD RABILFIRLI AZMIN

MOHD NASRI MOHD ISHAK

TAHUN

CP130

CP115

WIRA

PRIVATEER

HONDA FUTURE ONE-MAKE CHALLENGE

YAMAHA 135 SUPER SERIES PETRONAS

SUZUKI BELANG CHALLENGE

2012

AZLAN SHAH KAMARUZAMAN (HONDA)

MOHDAMIRUL ARIFF MUSA (HONDA)

MOHD HAFIZ NOR AZMAN (YAMAHA)

KHAIRUL AZIZI ABD MANSOR

KHAIRUL IDHAM PAWI

MOHD IZZAT ZAIDI

MOHD SYAFIQ ROSLI

2013

AHMAD FUAD BAHARUDIN (YAMAHA)

AHMAD AFIF AMRAN (YAMAHA)

MOHD HAFIZA ROFA (YAMAHA)

ANG BENG SEANG

MOHD IZRUL HUZAIMIE

MOHD AZAM OMAR

TENGKU SYAHMI TUAN YUSOFF

TAHUN

CP130

CP115

WIRA

PETRONAS SPRINTA PRO-AM CUP

HONDA FUTURE ONE MAKE CHALLENGE

YAMAHA 135 SUPER SERIES PETRONAS

2014

MOHD ZAQHWAN ZAIDI (HONDA)

MOHD IZZAT ZAIDI (YAMAHA)

KHAIRUL IDHAM PAWI (HONDA)

MOHD IMRAN ZULKAFLI

SAIFUL AZHARY MUHAMMAD

MOHD IRFAN ROSNIZAM

TAHUN

CP130

CP115

WIRA

PETRONAS SPRINTA PRO-AM CUP

HONDA FUTURE ONE MAKE CHALLENGE

YAMAHA PETRONAS SUPER SERIES

2015

AHMAD FAZRUL SHAM (YAMAHA)

KASMA DANIEL KASMAYUDIN (YAMAHA)

MOHD HARITH FARHAN BAHARIN

AZRULAFFENDI HADI

MOHD AZNIL MOHD ALI

MOHD HAZIQ MOHD FAIRUES

TAHUN

CP130

CP115

WIRA

PETRONAS SPRINTA PRO-AM CUP

HONDA WAVE ALPHA CHALLENGE

YAMAHA PETRONAS SUPER SERIES

2016

KASMA DANIEL KASMAYUDIN (YAMAHA)

MOHD AKID AZIZ (YAMAHA)

MOHD SHAFIQ EZZARIQ (HONDA)

MOHD ALIFF AIMAN TUMIRAN

SYAIRUL YUSLIE SUHAIMI

MOHD SYARIFUDDIN AZMAN

TAHUNCP150CP115WIRAPETRONAS SPRINTA PRO-AM CUPHONDA WAVE ALPHA CHALLENGEYAMAHA PETRONAS SUPER SERIESYAMAHA NVX CHALLENGE
2017KASMA DANIEL KASMAYUDIN (YAMAHA)MOHD AKID AZIZ (YAMAHA)MOHD AIMAN TAHIRUDDIN (YAMAHA)MOHD HAZIQ ZAULKAFLIMOHD ZAKI ZAMRIMOHD USAMMAH MOHD NARZAMMOHD MUAZIM SHAH S ANUAR
2018AHMAD AFIF AMRAN (YAMAHA)TENGKU AMIRUL HAFFIRUDIN (YAMAHA)MOHD SYARIFUDDIN AZMAN (HONDA)MD AQID JUMALIMOHD IDLAN HAQIMI RADUANMOHD HAZIQ ROSMAZA 
TAHUNCP150CP115WIRAPETRONAS SPRINTA PRO-AM CUPHONDA DASH 125 CHALLENGEYAMAHA PETRONAS SUPER SERIESYAMAHA NVX CHALLENGE
2019AHMAD AFIF AMRAN (YAMAHA)AHMAD SYUKRANAIZAT MOHD YUSOFF (YAMAHA)MOHD ALIFF DANIAL MOHD ASRI (YAMAHA)MOHD AMIRUL AFFIQ A. SOLIKHINMOHD FARID HAKIMI FARID SEZLIMOHD HARITH ROSMAZAMOHD ASHRAFFI MOHD RAZI
2020MOHD HELMI AZMAN (HONDA)MOHD SYAFIQ ROSLI (YAMAHA)RAHIMI NABIL RAZU (YAMAHA)MOHD ASYRAF DANIEL MOHD ZAMRINABIL ABD RAHMANMOHD DANISH AIMAN ZAMRULMOHD AIMAN AZIZ
2021

AZROY HAKEEM ANUAR (HONDA)

MOHD ADIB ROSLEY (YAMAHA)MOHD AQIL DANIAL NASRUL (YAMAHA)MOHD SHAHZUL NAIM RAZALIALIF IMRAN AHMAD HUSNIMOHD FAIZ KHAIRUL AZMI

MOHD ZUHAILNABIL MUHAMAD ZAMREE

2022 AHMAD AFIF AMRAN (YAMAHA) MUHAMMAD SHAFIQ RASOL (YAMAHA) MUHAMMAD ADAM HAIKAL JAHAR (YAMAHA) AZRUL AFFENDI HADI DANISH ABDUL RAHMAN MUHAMMAD ADIE PUTRA SUKARNO ARASH TSUNAMI KAMARUDIN